ZAVŘIT

Dnes je 22. leden 2021, svátek má Slavomír

Zaměstnanci nemocnice na Sosně podpořili canisterapii

02. 01. 2021 • 7:36

Zaměstnanci Nemocnice Třinec Sosna se na konci roku 2020 rozhodli podpořit občanský spolek Psí srdce zabývající se canisterapií. Vytvořili finanční sbírku, díky které se podařilo vybrat více než 13 000 Kč.

 

Spolek Psí srdce byl založen v roce 2010 partou milovníků psů a nadšenců canisterapie. Ti se rozhodli, že by se spolu se svými psími parťáky chtěli věnovat canisterapii a díky ní rozdávat radost, dobrou náladu a vnitřní pohodu. Cílem spolku je podpora a rozvoj canisterapie. Pro naplnění tohoto cíle provádí spolek například přípravu a školení canisterapeutů, přednášky a lekce o canisterapii a její prospěšnosti pro lidskou psychiku nebo výběr a přípravu psů vhodných pro canisterapii.

 

A co je vlastně canisterapie? Jedná se o cílené aktivity člověka se psem pro zlepšení psychické, fyzické a sociální pohody. Slouží jako jedna z možností rehabilitace fyzického i psychického zdraví u lidí všech věkových kategorií. Canisterapie přispívá ke zlepšení  a rozvoji hrubé i jemné motoriky, podněcuje verbální i neverbální komunikaci, rozvoj orientace v prostoru, nácvik koncentrace, rozvíjí sociální cítění, poznávání a citovou složku. Pomáhá také při relaxaci, ale i podněcuje ke hře a pohybu. Lze ji využít u seniorů nebo malých dětí a je prospěšná i u lidí s tělesným nebo mentálním postižením. Má velký vliv na psychiku a přispívá k duševní rovnováze.

 

Canisterapie pomáhá již několik let i v nemocnici na Sosně. Členové spolku Psí srdce Kateřina Rájová a fenka Rozinka navštěvují oddělení sociálních lůžek, které vždy rozzáří dobrou náladou a vykouzlí úsměvy u pacientů. Zaměstnanci Nemocnice Třinec Sosna tak vědí, jak dokáže canisterapie pomáhat a rozhodli se, že tuto pomoc spolku Psí srdce oplatí. „Vidíme, že tato terapie pomáhá našim pacientům, a proto jsme se rozhodli podpořit organizaci, která rozvíjí tuto záslužnou činnost,“ uvedla pro web nemocnice manažerka kvality Terezie Haratková.

 

Zaměstnanci nemocnice na Sosně proto založili finanční sbírku a dokázali společně vybrat přes třináct tisíc korun. Nemocnice zároveň plánuje v letošním roce rozšířit canisterapii i na oddělení následné péče.Zdroj foto: Facebook Nemocnice Třinec Sosna

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím