ZAVŘIT

Dnes je 27. únor 2021, svátek má Alexandr

Zvířecí „doktoři“ pomáhají v Nemocnici Třinec Sosna

12. 10. 2020 • 13:58

Již druhým rokem probíhá na oddělení sociálních lůžek v Nemocnici Třinec Sosna léčba pomocí canisterapie. Fenka Rózinka a morče Pecka pod dozorem paní Kateřiny Rajové přinášejí úsměv na tváře pacientů.

Co je to Canisterapie? Tento pojem můžeme chápat jako léčebný kontakt pacienta se psem. Je známo, že úsměv léčí a právě psi mají díky své vrozené veselé povaze dar vyvolat dobrou náladu všude, kde se objeví a toho canisterapie využívá. Canisterapie pomáhá s rozvojem hrubé i jemné motoriky, zlepšuje soustředění i sociální cítění. Může být skupinová i individuální a jsou k ní využíváni psi různých plemen, s i bez průkazu původu.

Canisterapii využívá oddělení sociálních lůžek Nemocnice Třinec Sosna od dubna roku 2019 a pacientům i zaměstnancům se velmi líbí. Veselá nálada, úsměv a spokojenost, které vždy během terapie ovládnou celé oddělení ukazují, že canisterapie dává smysl, zlepšuje psychický a fyzický stav pacientů a pomáhá jim cítit se dobře.

 

 

Zdroj foto: https://www.facebook.com/NemocniceTrinecSosna

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím